شجاعی و حاج‌صفی دو بازیکن ایرانی پانیونیوس مقابل اسرائیل به میدان رفتند.

مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی، دو بازیکن ایرانی پانیونیوس شب‌گذشته در بازی برگشت مقدماتی لیگ اروپا مقابل مکابی، نماینده رژیم اشغالگر قدس به میدان رفتند.
?بهانه این دو بازیکن برای بازی‌نکردن مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس این بود که در این‌صورت احتمال محرومیت‌شان وجود داشت. اما بازیکنان زیادی با چشم بستن به این بهانه‌ها از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.

 

 

?یکی از آن‌ها مهاجم مراکشی‌الاصل تیم «بوردوی» فرانسه است که قرار بود تیمش در چارچوب ششمین دوره بازی‌های قهرمانان اروپا با همین تیم مکابی حیفا مسابقه دهد اما از رفتن به سرزمین اشغالی سرباز زد و گفت من مسلمانم و اسرائیل را جنایتکار می‌دانم که هر روز عده زیادی از مردم بی‌گناه را در سرزمین‌های اشغالی از بین می‌برد.
?کریستیانو رونالدو هم یکی دیگر از این بازیکنان است که گفته بود: «اگر من فقط یک‌بار بگویم که اسراییل را دوست دارم فیفا مرا بهترین بازیکن سال معرفی می‌کند اما مردم می‌دانند که چند سال است حق مرا می‌خورند‌ اما من طرفداری از آن کودک گرسنه فلسطینی را به رییس‌جمهور اسراییل نمی‌دهم».
?این تنها کار کریس نبود؛ او حتی یک‌بار دعوت رییس رژیم صهیونیستی برای سفر به این سرزمین را رد کرده بود و سال ۲۰۱۴ که بهترین بازیکن جهان شد، کفش طلایش را برای حمایت از مردم فلسطین فروخت و پول آن را برای ساخت مدرسه و موسسه خیریه در این کشور فرستاده است. از او عکسی هم منتشر شده که به همراه چند نفر شالی با نقش پرچم فلسطین را برگردن دارد.
?کانوته بازیکن فرانسوی‌الاصل تیم ملی مالی و تیم‌های سویا و تاتنهام که سال ۲۰۰۷ مرد سال فوتبال آفریقا شد نیز با انتشار تصویر پیراهن فوتبالی با نقش نام فلسطین در صفحه توییترش نوشته بود: «اگر من هنوز فوتبال بازی می‌کردم، در هر مسابقه این پیراهن را نشان می‌دادم؛ صرف نظر از عقوبت و نتیجه‌ای که برایم داشت. فلسطین آزاد».
?بوفون دروازه‌بان تیم ملی ایتالیا هم بدلیل حمایت از فلسطین توسط فیفا مجازات شد. او بعد از هر گلی که تیمش وارد دروازه رژیم صهیونیستی می‌کرد بلند فریاد می‌زد: «زنده‌باد فلسطین».
?رونالدوی برزیلی هم در سفری به رام‌الله فلسطین رفت و گفت: من از اینکه در رام‌الله هستم بسیار خوشحالم.
?مسعود اوزیل، بازیکن آلمانی نیز در جریان بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۲ ناراحتی خود را بابت مرگ یک نوجوان ۱۲ ساله فلسطینی که در حال بازی با لباس اوزیل با گلوله یکی از سربازان صهیونیستی از پا درآمد این‌گونه ابراز کرد: امیدارم این نوجوان در آرامش به خواب ابدی برود. من برای تمامی قربانیان بی‌گناه جنگ غزه دعا می‌کنم و امیدوارم فلسطین آزاد شود.
?این حمایت‌ها و تحریم سفر به سرزمین‌های اشغالی محدود به بازیکنان اروپایی و آمریکایی و…‌ نیست و پایانی نداشته و مرز و جغرافیا هم ندارد و تا داخل کشور خودمان هم کشیده شده؛ از نرفتن وحید هاشمیان و اشکان دژاگه و… به سرزمین‌های اشغالی برای انجام مسابقه مقابل نماینده رژیم صهیونیستی تا حمایت‌های فرهاد مجیدی و سردار آزمون و… در فضای مجازی.
yon.ir/7tTao

یک دیدگاه در “شجاعی و حاج‌صفی دو بازیکن ایرانی پانیونیوس مقابل اسرائیل به میدان رفتند.”

دیدگاهتان را بنویسید