۱۶۶ نماینده‌ ای که تائید صلاحیت شدند

ایسنا/ وزارت کشور چند روز گذشته اسامی داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم را اعلام کرد که طبق آن ۱۶۶ نماینده فعلی مجلس تائید صلاحیت شده‌اند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمعه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می شود؛ بیش از ۷۰۰۰ داوطلب برای کسب ۲۹۰ کرسی با یکدیگر رقابت می کنند که نمایندگان فعلی مجلس از این قاعده مستثنی نیستند.

در حال حاضر مجلس دهم ۲۸۵ نماینده دارد، محمد دهقان، کاظم جلالی و داریوش اسماعیلی استعفا کردند و مرتضی صفاری نطنزی و محمد نعیم امینی فرد درگذشتند.

حدود ۴۰ نماینده در انتخابات ثبت نام نکردند و بیش از ۷۰  نماینده هم رد صلاحیت شدند،‌ تعدادی از نمایندگان نیز علی رغم تائید صلاحیت انصراف دادند.

با اعلام اسامی داوطلبان تائید صلاحیت شده در انتخابات ۱۶۷ نماینده فعلی در رقابت های انتخاباتی شرکت می کنند.

در جداول زیر به تفکیک اسامی نمایندگان فعلی تائید صلاحیت شده با حوزه‌های انتخابیه فعلی آن آمده است:

استان آذربایجان شرقی:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱ مسعود پزشکیانتبریز، آذرشهر و اسکو
۲احمد علیرضا بیگیتبریز، آذرشهر و اسکو
۳زهرا ساعیتبریز، آذرشهر و اسکو
۴محمد حسین فرهنگیتبریز، آذرشهر و اسکو
۵محمداسماعیل سعیدیتبریز، آذرشهر و اسکو
۶فردین فرمندمیانه
۷یعقوب شیویاریمیانه
۸یوسف داوودیسراب
۹ضیاءالله اعزازی ملکیبناب
۱۰بیت‌الله عبداللهیاهر و هریس
۱۱محمد وحدتی هلانبستان آباد
۱۲حمزه امینیهشترود و چاراویماق
۱۳رضا علیزادهورزقان

استان آذربایجان غربی:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱روح‌الله حضرت‌پورارومیه
۲تقی کبیریخوی و چایپاره
۳جلال محمودزادهمهاباد

استان اردبیل:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱صدیف بدریاردبیل، نمین، نیر و سرعین
۲رضا کریمیاردبیل، نمین، نیر و سرعین
۳شکور پورحسین شقلانپارس‌آباد و بیله‌سوار
۴بشیر خالقیخلخال و کوثر

استان اصفهان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱ناهید تاج الدیناصفهان
۲حسن کامران دستجردیاصفهان
۳سید صادق طباطبایی نژاداردستان
۴حسینعلی حاجی دلیگانیشاهین‌شهر و میمه و برخوار
۵سید محمدجواد ابطحیخمینی‌شهر
۶اصغر سلیمیسمیرم
۷سمیه محمودیشهرضا و سمیرم
۸اکبر ترکیفریدن و فریدونشهر
۹سید جواد ساداتی نژادکاشان و آران و بیدگل
۱۰سید ناصر موسوی لارگانیفلاورجان
۱۱علی بختیارگلپایگان و خوانسار
۱۲ابوالفضل ابوترابینجف آباد، تیران و کرون
۱۳زهرا سعیدی مبارکهمبارکه

استان البرز:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱محمود بهمنیساوجبلاغ و نظر آباد و طالقان

استان ایلام:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱جلال میرزاییایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران
۲سلام امینیایلام و ایوان و شیروان و چرداول و مهران
۳شادمهر کاظم‌زادهدهلران و دره‌شهر و آبدانان

استان بوشهر:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱سهیلا جلودارزادهتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۲علیرضا محجوبتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۳فریده اولادقبادتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۴محمدرضا بادامچیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۵مصطفی کواکبیانتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۶ابوالفضل سروشتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۷مهدی شیختهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۸محمدعلی وکیلیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۹پروانه مافیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۰سیده فاطمه ذوالقدرتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۱سید فرید موسویتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۲محسن علیجانی زمانیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۳احمد مازنیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۴داوود محمدیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۵محمدرضا نجفیتهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
۱۶حسن نوروزیبهارستان و رباط‌کریم

استان چهار محال و بختیاری:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱خدیجه ربیعیفرادنبه بروجن
۲محمد خالدی سردشتیلردگان

استان خراسان جنوبی:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱نظر افضلینهبندان و سربیشه

استان خراسان رضوی:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمیمشهد و کلات
۲نصرالله پژمان‌فرمشهد و کلات
۳محمدحسین حسین‌زاده بحرینیمشهد و کلات
۴جواد کریمی قدوسیمشهد و کلات
۵جلیل رحیمی جهان آبادیتربت جام، تایباد و باخرز
۶سعید باستانیتربت حیدریه ، زاوه و مه ولات
۷سید احسان قاضی‌زاده هاشمیفریمان وسرخس و احمدآباد و رضویه
۸هادی شوشتریقوچان و فاروج
۹هاجر چنارانینیشابور و فیروزه

خراسان شمالی:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱علی قربانیبجنورد، مانه وسملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان
۲هادی قوامیاسفراین

استان خوزستان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱همایون یوسفیاهواز، باوی، حمیدیه و کارون
۲جلیل مختارآبادان
۳فریدون حسنونداندیمشک
۴هدایت‌الله خادمیایذه و باغملک
۵حبیب‌الله کشت‌زربهبهان و آغاجاری
۶عبدالله سامریخرمشهر
۷عباس پاپی‌زادهدزفول
۸قاسم ساعدیدشت‌آزادگان و هویزه
۹اقبال محمدیانرامهرمز و رامشیر
۱۰مجید ناصری‌نژادشادگان
۱۱سید راضی نوریشوش
۱۲سهراب گیلانیشوشتر و گتوند
۱۳علی‌عسگر ظاهری عبده‌وندمسجد سلیمان، اندیکا، لالی و هفتکل

 

استان زنجان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱مرتضی خاتمیماهنشان، ایجرود، بوغداکندی و قلتوق

استان سمنان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱سید حسن حسینی شاهرودیشاهرود

استان سیستان و بلوچستان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱حسینعلی شهریاریزاهدان
۲علی کردخاش، میرجاوه، نصرت‌آباد و کورین
۳حبیب‌الله دهمردهزابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون

استان فارس:

ردیفحوزه انتخابیه
۱رحیم زارعآباده، بوانات و خرم‌بید
۲اصغر مسعودینی ریز و استهبان
۳رضا انصاریداراب و زرین‌دشت
۴محمدرضا رضائی کوچیجهرم
۵جمشید جعفرپورلارستان، خنج و گراش
۶سید محسن علویلامرد و مهر
۷محمدمهدی برومندیمرودشت و پاسارگاد و ارسنجان

استان قزوین:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱داوود محمدیقزوین، البرز و آبیک
۲روح‌الله بابایی صالحبوئین‌زهرا
۳بهمن طاهرخانیتاکستان

استان قم:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱احمد امیرآبادی فراهانیقم
۲مجتبی ذوالنورقم

 

استان کردستان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱سید احسن علویسنندج، دیواندره و کامیاران
۲حمدالله کریمیبیجار
۳محسن بیگلریسقز و بانه

استان کرمان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱محمدرضا پورابراهیمی داورانیکرمان و راور
۲محمدمهدی زاهدیکرمان و راور
۳علی‌ بختیاریبافت، رابر و ارزوئیه
۴حبیب‌الله نیکزاده پناهبم، ریگان، فهرج و نرماشیر
۵احمد محمدی انارکیرفسنجان و انار
۶شهباز حسن‌پور بیگلریسیرجان و بردسیر
۷علی اسدی کرمشهربابک
۸احمد حمزهکهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب

استان کرمانشاه:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱عبدالرضا مصریکرمانشاه
۲سید قاسم جاسمیکرمانشاه
۳احمد صفریکرمانشاه
۴سید جواد حسینی کیاسنقر و کلیائی

استان کهگیلویه و بویراحمد:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱غلام‌محمد زارعیبویراحمد و دنا
۲عدل هاشمی پورکهگیلویه و بهمئی
۳غلامرضا تاجگردونگچساران و باشت

استان گلستان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱نبی هزارجریبیگرگان و آق قلا
۲علیرضا ابراهیمیرامیان و آزادشهر
۳شهرام کوسه غراویمینودشت و کلاله و مراوه تپه
۴قرجه طیارگنبد کاووس

 

استان گیلان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱جبار کوچکی‌نژاد ارم ساداتیرشت
۲محمدصادق حسنی جوریابیرشت
۳ولی داداشیآستارا
۴حسن خسته‌بندبندر انزلی
۵منوچهر جمالی سوسفیرودبار
۶اسدالله عباسیرودسر و املش
۷سید کاظم دلخوش اباتریصومعه‌سرا
۸محمود شکریتالش، رضوانشهر و ماسال
۹ذبیح نیکفر لیالستانیلاهیجان و سیاهکل
۱۰مهرداد بائوج لاهوتیلنگرود

استان لرستان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱محمد بیرانوندیخرم‌آباد و دوره
۲محمدرضا ملکشاهی‌رادخرم‌آباد و دوره
۳محمد خدابخشیالیگودرز
۴عباس گودرزیبروجرد
۵علاءالدین بروجردیبروجرد
۶سید حمیدرضا کاظمیپلدختر
۷علی رستمیاندلفان و سلسله
۸اللهیار ملکشاهیکوهدشت و رومشکان

استان مازندران:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱علی‌اصغر یوسف‌نژادساری و میاندورود
۲حسین نیاز آذریبابل
۳عبدالله رضیانقائمشهر، سوادکوه و جویبار
۴سید علی ادیانی رادقائمشهر، سوادکوه و جویبار
۵علی‌محمد شاعریبهشهر، نکا و گلوگاه
۶قاسم احمدی لاشکینوشهر، چالوس، کلاردشت
۷ولی‌الله نانواکناریبابلسر و فریدونکنار
۸شمس‌الله شریعت‌نژادتنکابن و رامسر و عباس‌آباد

استان مرکزی:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱علی اکبر کریمیاراک، کمیجان و خنداب
۲مهدی مقدسیاراک، کمیجان و خنداب
۳محمدابراهیم رضاییخمین
۴محمد حسینیتفرش، آشتیان و فراهان
۵علی ابراهیمیشازند
۶محمدرضا منصوریساوه و زرندیه
۷علیرضا سلیمیمحلات و دلیجان

استان هرمزگان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱حسین هاشمی تختیبندر عباس و قشم و ابوموسی
۲احمد مرادیبندر عباس و قشم و ابوموسی
۳محمد آشوری تازیانیبندر عباس و قشم و ابوموسی

استان همدان:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱حمیدرضا حاجی‌باباییهمدان و فامنین
۲اکبر رنجبرزادهاسدآباد
۳محمدمهدی مفتحتویسرکان
۴حسن لطفیرزن
۵احد آزادیخواهملایر
۶حسن بهرام نیانهاوند

استان یزد:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱محمدرضا صباغیان بافقیابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم، مهریز
۲کمال دهقانی فیروزآبادیتفت و میبد

اقلیت های دینی:

ردیفنام نمایندهحوزه انتخابیه
۱کارن خانلریمسیحیان ارمنی شمال ایران
۲اسفندیار اختیاریکسنویه یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.