۱۴ شهید والامقام حرم آل‌الله استان کرمانشاه

مردم استان کرمانشاه همچون دوران دفاع مقدس برای مبارزه با دشمنان وارد میدان شده و در دفاع از مظلومان عالم و جبهه مقاومت به جهاد در راه خدا پرداخته‌اند و ۱۴ شهید والامقام در راه دفاع از حرم آل‌الله تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، استان کرمانشاه با داشتن مردمانی متدین و ولایت‌مدار همواره در دفاع از اسلام و انقلاب و حراست از کیان اسلامی کارنامه درخشانی برای خود در تاریخ ثبت کرده‌اند و در دوران دفاع مقدس نیز با اشتیاق با دشمن به مقابله پرداختند و اوج این دلاوری‌ها در عملیات غرورآفرین مرصاد به‌خوبی نمود پیدا کرد که مردم این دیار در مواجهه با منافقین کوردل، در کنار سایر رزمندگان اسلام به فضل الهی توانستند این گروهک تروریستی را به خواری و ذلت بکشانند.

امروز نیز مردمان و جوانان این دیار همچون دوران دفاع مقدس برای مبارزه با دشمنان اسلام ناب محمدی با تمام وجود وارد میدان شده و در دفاع از مظلومان عالم و جبهه مقاومت به جهاد در راه خدا پرداخته‌اند و ۱۴ شهید والامقام در راه دفاع از حرم آل‌الله به شهادت رسیده‌اند.

شهید مهدی نوروزی که ملقب به وصف پرهیبت شیر سامراست، به اذعان هم‌رزمانش مجاهدی خستگی‌ناپذیر و ذوب در ولایت بود. این شهید گران‌قدر در ۲۰ دی ماه سال ۹۳ در سن ۳۲ سالگی، هنگام نبرد مستشاری با تکفیری‌های مزدور در عراق مظلومانه به شهادت رسید و نخستین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه است.

براساس این گزارش، شهید مهدی نوروزی که از دل‌دادگان اهل بیت (ع) بود، همه ساله مجلس ایام رحلت حضرت زینب(س) را در ماتم‌کده حضرت زینب(س) در کرمانشاه اقامه می‌کرد.

شهید صادق یاری‌گل‌دره در نبرد مستشاری با تروریست‌های تکفیری در تکریت به شهادت رسید و در نجف‌اشرف در کشور عراق به خاک سپرده شد. شهید صادق یاری‌گل‌دره دومین شهید کرمانشاهی مدافع حرم است که در عراق به شهادت رسید.

شهید سعید قارلقی سومین شهید مدافع حرم از استان کرمانشاه است که در دفاع از حرم آل‌الله در عراق به دست تکفیری‌های داعش به شهادت رسید و پنج‌شنبه هفتم خرداد ماه سال ۹۴ پیکر این شهید بزرگوار به ایران بازگشت.

شهید ابوذر امجدیان هم‌زمان با عاشورای حسینی(ع)، در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و طی نبرد مستشاری با تکفیری‌ها در کشور سوریه به فیض والای شهادت نائل شده است. شهید ابوذر امجدیان متولد سال ۱۳۶۵ در روستای سهنله شهرستان سنقروکلیایی است.

شهید ستار عباسی از جوانان برومند استان کرمانشاه است که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و در نبرد مستشاری با تکفیری‌های تروریست در سوریه به شهادت رسید. شهید عباسی به‌عنوان دومین شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) و پنجمین شهید مدافع حرم از استان کرمانشاه به شهادت رسید.

شهید علی‌اکبر ملکشاهی از نیروهای مستشاری ایران و از مدافعان حرم حضرت زینب کبری(س) در کشور سوریه و در حومه شهر حلب به فیض شهادت نائل آمد.

شهید رضا عباسی،هفتمین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسید. این شهید والامقام از بسیجیان دلاور شهرستان صحنه بود که در نبرد مستشاری با تروریست‌های تکفیری به مقام رفیع شهادت نائل آمد. این شهید والامقام در سن ۳۶ سالگی در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به شهادت رسید

شهید سجاد حبیبی از جوانان برومند استان کرمانشاه به‌عنوان هشتمین شهید مدافع حرم در آزادسازی شهر حلب و در درگیری مستشاری با تروریست‌های تکفیری و در کشور سوریه به شهادت رسید. شهید والامقام سجاد حبیبی از جوانان اهل شهرستان کنگاور بوده که در دانشگاه الغدیر اصفهان تحصیل می‌کرده است.

شهید حمزه کاظمی نهمین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه است که در کشور سوریه و در پیکار مستشاری با تکفیری‌های تروریست در جبهه شمالی در شهر حلب سوریه به مقام والای شهادت نائل شد. پیکر مطهر شهید والا‌مقام پس از شهادت به‌دست تکفیری‌ها افتاد و بعد از آزادسازی حلب و یک‌سال چشم‌انتظاری، پیکر مطهر شهید والامقام حمزه کاظمی به میهن اسلامی بازگشت.

دهمین و یازدهمین شهیدان مدافع حرم استان کرمانشاه در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در حلب کشور سوریه و در نبرد مستشاری با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسیدند. شهیدان والامقام اکبر نظری و حسین علی‌خانی از مدافعان حرم حضرت زینب(س) بودند که در نبرد مستشاری با تکفیری‌ها به شهادت رسیدند.

شهید خیرالله احمدی، دوازدهمین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه در موصل و در نبرد مستشاری با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. این شهید والامقام از رزمندگان دوران دفاع مقدس است که در شهر موصل کشور عراق در دفاع از حرم آل‌الله به‌درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید مدافع حرم مراد عباسی‌فرد از رزمندگان شجاع و غیور شهرستان کنگاور از توابع استان کرمانشاه در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در شهر معردس واقع در حومه شمالی استان حماه سوریه و در نبرد مستشاری با تروریست‌های تکفیری به‌درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید والامقام مراد عباسی‌فرد، سیزدهمین شهید مدافع حرم از استان کرمانشاه و سومین شهید شهرستان کنگاور است.

مجاهد اسلام شهید فریدون احمدی از نیروهای مستشاری کشورمان، هنگام دفاع از حرم حضرت زینب(س) در جنوب حلب شهر خان‌طومان سوریه به‌دست گروهک تروریستی فیلق‌الشام به اسارت درآمد و پس از مدتی توسط این مزدوران به شهادت رسید و شهید مدافع حرم شد.

براساس گزارش فارس، مردمان این دیار قهرمان‌خیز و پهلوان‌پرور با جان و دل در راه دفاع از آرمان‌های امام راحل و شهدای والامقام پای ارزش‌ها ایستاده‌اند و با اطاعت از فرامین حکیمانه مقام معظم رهبری، در مقابل هر دشمن و هر نوع تهدیدی با شجاعت ایستاده‌اند و هر جا لازم باشد جان خود را فدای اسلام و انقلاب می‌کنند که تقدیم  ۹ هزار و ۸۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس نشان‌دهنده این موضوع است.