انتقاد تند حاتمی‌کیا از واژه‌سازی‌ها

خبرگزاری فارس، آئین اختتامیه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر همزمان با آخرین روز نمایش مردمی جشنواره در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در این مراسم که با اجرای رضا رشیدپور همراه بود هنرمندان سینمای ایران به همراه مسؤلان سینمایی و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور حضور دارشتند.

ابراهیم حاتمی کیا وقتی کهبرنده بهترین کارگردانی شده بود هنگامی که به روی سن آمد انتقادات تندی نسبت به آقای رشیدپور و صدا و سیما نمود که در ادامه از تقدیم می گردد.

ابراهیم حاتمی کیا گفت: سلام عرض می کنم . ممنونم از محبت عزیزان از داوران عزیز من فیلمساز وابسته ام . فیلمساز این نظام ام . فیلمسازی هستم که افتخار می کنم از کسانی صحبت می کنم سی سال است که روی این سن رفت و آمد دارم. دلم می خواهد از بچه های سازمان اوج تشکر کنم . دوستانی که زحمت می کشند که واژه سربازان گمنام امام زمان را به آن ها داد. متاسفم که می شنوم برخی از همکاران . من افتخار می کنم فیلمی ساختم درباره مدافعان حرم. افتخار می کنم که برای ساختن این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی جایزه گرفتم. افتخار می کنم از بچه های سپاه که زحمت کشیدند و امثال من را رشد دادند. بابت

تشکیلات وزارت کار تبدیل شود و کارآفرینی کردم . عوامل فیلم کنار ما رزق امثال رضا رشیدپور واژه هایی می سازند که در سازمان صدا  و سیما باب می شود. اعتراض می کنم به تلویزون ژهل بار یا سی بار پشت هم . افرادی دعوت کند که دفاع از این نوع نگاه کنند از اپزیسیون تبدیل می شوند از مسئولین شبکه سه و دو شکایتم را به خدا می برم بابت رفتار زشت شان در این مدت که با فیلم روا داشتند.

من برای به وقت شام گریستم. اف به وقت شام فیلم کمدی است. من غصه می خورم در جایی هستم که اینجا نگاهداری از بچه هایی به وقت شام است. هیچ کدام به عنوان سوژه من این لجبازی را به خدا شکایت می برم. این نگاه نگاه زشتی است برای این مملکت.

رشیدپور گفت: آقای حاتمی کیا برای من عزیز هستند و هرچه به من گفتند روی چشم جا می دهم و از ایشان ممنونم حتی اگر مخالفتی داشته باشم. متشکرم از اظهار لطف ایشان. بابت نقدهای ایشان متشکرم.