حسن رحیم‌پور ازغدی در جمع مسافران معترض در فرودگاه

رحیم‌پور ازغدی که به عنوان یکی از مسافران گرفتار در فرودگاه حضور داشت در جمع معترضین گفت:مردم تفاوت برف سنگین با پاسخ‌های دیروقت و متلک‌های سنگین را می‌فهمند،اوّلی را درک و تحمّل می‌کنند اما مشکل در دوّمی است.

 

 خبرگزاری فارس، حسن رحیم‌پور  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شب گذشته در جمع مسافران معترض به عدم پاسخگویی مسئولین در یکی از فرودگاه‌های کشور اظهار داشت: ناکارآمدی بخشی از مدیران و پاسخگو نبودن ایشان، عملی ضدانقلابی است‌.

حسن رحیم‌پور ادامه داد: انقلاب یک میراث نیست، ملک شخصی یا گروهی نیست، عده خاصی مالک آن و بقیه مستاجر نیستند، کل ملت، مالک این جمهوری‌اند، اسلامیت این جمهوری و جمهوریت این اسلام، به رضایت مردم (رضی العامه و رضی الناس ) گره خورده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: هیچکس بی‌احترامی برخی مدیران به مردم را حق ندارد توجیه کند و این جمهوری هرگز محافظه‌کار نخواهد شد زیرا محافظه‌کاری، قتلگاه انقلاب است، ما برای تشکیل آن جمهوری اسلامی جنگیده‌ایم که مدیرانش انتقاد پذیر، پاسخگو و دردمند باشند.

حسن رحیم پور گفت: مردم تفاوت برف سنگین با پاسخ‌های دیروقت و متلک‌های سنگین را می‌فهمند . اوّلی را درک و تحمّل می‌کنند اما مشکل در دوّمی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: کارآمدی را نباید از مشروعیت، تفکیک کرد، برادران و خواهران، حقانیت انقلاب اسلامی را ناکارآمدی برخی مسئولان، مخدوش کرده است و شخصا” معتقدم آنان‌که نمی‌توانند و مسئولیت می‌پذیرند، آنان‌که غیرمتعهد و غیرپاسخگو و بی‌نظم در مدیریت‌ها هستند، آنان‌که بجای عذرخواهی از قصور و تقصیرها و رعایت حق‌الناس، به مردم، توهین می‌کنند و آنان را سرکار می‌گذارند، فاقد مشروعیت در حاکمیت می‌شوند. من به شما حق می‌دهم. نهی از منکر را بچسبید و رها نکنید.

وی در پاسخ به یکی از معترضان که به نارضایتی مردم از برخی نهادهای نظام در سه قوه اشاره کرد و گفت: “اگر نهی از منکر کنیم، فورا از ما شکایت می‌کنند و به دادگاه احضار می‌شویم، شما کلیات را می‌گویید ولی اگر ما وارد مصادیق شویم، برخورد می‌کنند،” پاسخ داد :” دستگاهی که بخاطر نهی از منکر، احضار و بازداشت کند مشکل دارد و باید خودش را هم نهی از منکر کرد و اما شما هم بدانید نهی از منکر، هزینه دارد، آن را بپردازید، اگر به عنوان توهین، تشویش و … بازداشت شدید، اشکالی ندارد .

حسن رحیم‌پور گفت: البته تهمت نزنید و دروغ نگوئید اما  نهی از منکر حتما دشمن تراش است یکی دیگر از حضّار با عصبانیت پرسید : در همین روزها  مجسمه ناکارآمدی را در مدیریت فرودگاه‌ها، جاده‎‌ها و راه‌آهن دیدیم و خودتان دیدید که در این فرودگاه با ما چه می‌کنند؟ آیا اینها حق‌الناس نیست؟! آیا شما در این موارد هم حرفی می‌زنید!؟

 وی پاسخ داد: از قضاء بله، در همین فرودگاه و به همین دلیل، با مدیرانش به دفاع از حق شما درگیر شدم و نعره‌های حیدری کشیدم و دست به یقه شدم زیرا مردم پس از دو شبانه‌روز، خستگی و بلاتکلیفی توسط آژانس‌های هواپیمایی به فرودگاه خوانده شده‌اند از سوی بلندگوهای فرودگاه بارها و بارها اعلام می‌کنند که پروازها همگی لغو شده‌اند و همزمان آژانس‌ها به مردم می‌گویند پروازها انجام می‌شود و هیچکس به مردم پاسخگو نیست، هرکه هرچه می‌خواهد، و می‌گوید و می‌کند مردم به ستوه آمده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: زن و بچه و پیر و بیمار بر روی زمین نشسته و خوابیده و یا سرپا ایستاده، ساعت‌هاست که نمی‌دانند بروند یا بمانند. نزاع پنهان میان مدیریت فرودگاه و آژانس‌ها که معلوم نیست چه کسی راست می‌گوید و چه کسی پاسخگو است؟ بسیاری از مردم در هوای بشدت سرد همزمان توسط یکی به بیرون، هدایت می‌شوند و توسط دیگری، به داخل.

وی ادامه داد: مردم متاسفانه بنده را هم جزء این مسئولین دانسته و به من شکایت می‌کنند. جواب اغلب پرسش‌های نظری را دارم ولی جواب بی‌عرضگی‌ها و بی‌ادبی‌های مدیران را هرگز.

چند دقیقه بعد که دعوا با مدیران شدت گرفت یکی از مسئولین فرودگاه در گفتگوی خصوصی به ایشان گفت: هواپیمایی و فرودگاه و آژانس‌ها مسافرتی گرفتار رانت‌خواری و اعمال نفوذ و نیز صحنه رقابت چندین گروه از چندین طرف است و ما نمی‌توانیم پیگیری کنیم زیرا کسی اعتنا نمی‌کند امّا مدرک آن موجود است، آیا شما می‌توانید به مسئولین برسانید؟! رحیم‌پور پاسخ داد آری، اما براستی نمی‌دانم به چه کسی!؟ و نتیجه چه خواهد شد!؟ شما دیدید با من نیز چه برخورد اهانت‌آمیزی کردند.

حسن رحیم‌پور ادامه داد: همین چند دقیقه پیش یک شخص ناراضی به نحوی که بنده بشنوم به کلّ آخوندها توهین کرد، پرسیدم منظورت  آخوندی است یا آخوندها!؟ پاسخ نداد ولی بجای مدیریت‌ها به انقلاب فحش داد و به کلّ مسئولین کشور اهانت کرد و رفت، دوستش هم گفت: اگر رضا شاه بود، کشور اینطور اداره نمی‌شد و چند نفر از مدیران را در تنور می‌انداخت، البته او تشنه کارآمدی بود نه دیکتاتوری و فساد و شاه.

یکی دیگر از معترضین گفت پروازهایی که از قبل تا قیمت ۱۲۰ تومان فروخته بودند پی‌درپی ابطال کردند و همزمان همان صندلی‌ها را به ۶۰۰هزار تومان دارند به ما می‌فروشند و حالا دیگر پروازها  انجام می‌‎شود. یکی از حضار پرسید : آیا اگر شما بجای رئیس‌جمهور بودید، چند مدیر را عزل یا وادار به استعفاء نمی‌کردید؟ و اگر شما بجای یکی از آقایان لاریجانی‌ها بودید، حکم تفحصّ یا بازداشت کسی را نمی‌دادید!؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی پاسخ داد: نه تنها در این مورد بلکه در بسیاری از موارد دیگر، صدها نفر از مدیران اجرایی و قضایی باید مجبور به پاسخگویی، عذرخواهی یا استعفاء و بلکه مجازات شوند، اما تاکنون حتی یک قاضی فاسد را جلوی درب دادگستری شلاق نزده‌اند، تاکنون یک وزیر یا معاون وزیر را در نماز جمعه پیش چشم مردم، تعزیر نکرده‌اند.

وی سپس خطاب به حضّار گفت: شرمنده‌ام که در چند کشور سکولار‌، مسئولیت‌پذیری مدیران در برابر حقوق شهروندی را تاحدّ خودکشی دیده‌ایم و اینجا هیچ‌کس عزل و بازداشت هم نمی‌شود. خودکشی پیشکش.

حسن رحیم‌پور در پایان به معترضان پیشنهاد داد جلوی درب فرودگاه یا آژانس‌ها تحصن کنند و این یک روش قانونی و مشروع برای نهی از منکر و پاسخگو کردن مدیرانِ بی‌ادب و متخلف است، این بی‌دردی‌ها همان زخم‌هایی است که گلّه‌های مگس را به سوی خود می‌خواند و هزینه‌اش را نظام می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *