اعدام افسر ارتش کره شمالی بخاطر توزیع جیره غذایی!

کیم جونگ اون دستور اعدام یکی از افسران عالی رتبه ارتش کره شمالی را به دلیل توزیع جیره غذایی و سوخت مضاعف در میان نیروها صادر کرد.

به نقل از پایگاه خبری دیلی میل، هیون جو سونگ، افسر عالی رتبه ارتش کره شمالی به اتهام سوءاستفاده از اختیارات، سود بردن از ارتش و دست داشتن در اقدامات علیه حزب گناهکار شناخته و به اعدام محکوم شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که او در محل تمرین تیراندازی آکادمی نظامی “کانگ کونگ” در منطقه “سونان” پیونگ‌ینگ اعدام شده است.

روزنامه اینترنتی “NK Daily” نوشت، “جرم” او توزیع ملزومات مضاعف در میان نیروهای یک ایستگاه پرتاب ماهواره در ماه آوریل بوده است.

این مقام عالی رتبه نظامی به سربازان خود گفته است که می‌توانند غذا و سوخت زیادی را مصرف کنند چون دیگر برای پیروی از برنامه تسلیحاتی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی صرفه‌جویی نمی‌کنند.

در گزارش این روزنامه آمده است: هیون ۱۰ آوریل و حین بررسی ملزومات سوختی ایستگاه ماهواره‌ای مذکور طی بازرسی‌های جامع در خصوص ملزومات جنگی اظهار کرده “دیگرنیاز نیست رنج بکشیم و صرفه‌جویی کنیم تا موشک و تسلیحات هسته‌ای بسازیم” و این به عنوان سوءاستفاده از اختیارات و سخن خائنانه قلمداد شده که خلاف سیاست اولویت ارتش حزب است. او دستور ارسال یک تن سوخت، ۵۸۰ کیلوگرم برنج و ۷۵۰ کیلوگرم ذرت را برای افسران ارتشی این ایستگاه ماهواره‌ای و خانواده‌شان صادر کرده است و این اقدام امری ضدحزبی و ناقض ۱۰ اصل سیستم ایدئولوژی واحد حزب است.

هیون همچنین به عدم حفظ امور محرمانه حزب، ارتش و نهادهای دولتی نیز متهم شده است زیرا با توزیع ملزوماتی که مجوز آن را نداشته، تظاهر به بخشندگی کرده و از ایدئولوژی حزب چهره‌ای منفی ارائه کرده است.

به گفته منابع مختلفی از پیونگ‌یانگ که این مساله را تایید کرده‌اند، کیم جونگ اون پس از دریافت گزارش‌هایی در خصوص این اتفاق، خشمگین شده و دستور اعدام هیون با جوخه آتش را صادر کرده و در این باره گفته است: این مسمومیت ایدئولوژیکی که در این مورد قهرمان ساختن از خود است، روسای ارتش خلق را فاسد می‌کند. باید جوانه مسمومیت ایدئولوژیک را از بین ببریم.

http://akharinkhabar.com/Pages/News.aspx?id=4373101

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *