اوباما چگونه میلیونر شد

روزنامه ایندیپندنت در مطلبی به بررسی درآمد و هزینه‌های باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا پرداخت که در ادامه می توانید بخوانید..

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از ترک کاخ سفید در سال ۲۰۱۶، به فردی پرمشغله در عرصه سیاست، اقتصاد و حتی سرگرمی تبدیل شده است. از سخنرانی‌های سیاسی در انجمن های بین‌المللی گرفته تا نوشتن خاطرات و تهیه‌کنندگی فیلم و سریال، او برای کسب درآمد به هر حرفه‌ای سرک می‌کشد و پول‌های خود را با سرمایه‌گذاری در بخش های مختلف خرج می کند.

فعالیت های سیاسی، اقتصادی و سرگرمی او به همراه مستمری که همه روسای جمهور آمریکا پس از ترک کاخ سفید دریافت می کنند، باعث شده است او با ۴۰ میلیون دلار ثروت خالص به جرگه میلیونرهای آمریکا بپیوندد.

اوباما ثروت خود را از کجا به دست می‌آورد و چگونه خرج می‌کند؟

پایگاه رتبه‌سنجی فوربز درباره رویه میلیونر شدن اوباما نوشت: مجموع ثروت باراک اوباما از زمان ورود به سنا در سال ۲۰۰۵ تا پایان دوره ریاست جمهوری و ترک کاخ سفید در سال ۲۰۱۶، از ۲۰ میلیون دلار فراتر نمی رفت؛ او با ثروت یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری در سال ۲۰۰۸ وارد کاخ سفید شد. بعدها بخش عمده ای از ثروت او را دستمزد ریاست جمهوری، حق امتیاز کتاب و سرمایه گذاری تشکیل می داد. حقوق ریاست جمهوری او ۴۰۰ هزار دلار در سال بود و حقوق بازنشستگی او از ریاست جمهوری ۲۰۰ هزار دلار در سال است.

او پس از پایان دوره ریاست جمهوری، مراحل میلیونر شدن را به سرعت پیموده است به گونه ای که در کمتر از دو سال ثروت وی از ۲۰ میلیون دلار به ۴۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

دستمزدهای بالا برای سخنرانی در انجمن ها و کنفرانس های بین‌المللی، همکاری با سرویس تفریحی نت فلیکس و تهیه‌کنندگی برنامه های سرگرمی آن، نگارش زندگینامه و … بخشی از درآمدزایی اوباما و خانواده‌اش را تشکیل می دهد.

سهم بالایی از ثروت اوباما از حق امتیاز سه کتاب اوست. از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ او مبلغ ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار از محل حق امتیاز سه کتابش ذخیره کرده است. سال گذشته، او و همسرش میشل، با یک قرارداد ۶۰ میلیون دلاری، تصمیم به نوشتن زندگینامه خود گرفتند.

وی اخیرا طی توافقی با سرویس سرگرمی نت فلیکس، وظیفه تهیه‌کنندگی تولیدات سرگرمی این سرویس را بر عهده گرفت. روزنامه نیویورک تایمز ارزش این معامله را ده ها میلیون دلار اعلام کرد. همچنین گفته می شود، موفقیت او در نت فلیکس ممکن است ثروت او را تا بیش از ۲۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.

اوباما پس از پایان دوره ریاست جمهوری، به حرفه دیگری نیز روی آورد که آن سخنرانی در سمینارها و انجمن های بزرگ بود. او برای هر سخنرانی ۴۰۰ هزار دلار دریافت می کند که انتقادات گسترده ای در رسانه های جمعی داشت.

با این حال، او علاوه بر سرمایه گذاری، ثروت خود را در بخش های مختلفی نیز خرج می کند.

اوباما بسیار نگران آینده دو دخترش است. او در سال ۲۰۰۷ مبلغ ۱۰۰ هزار دلار برای تحصیل دخترانش سرمایه گذاری کرد. دختر بزرگ او در حال حاضر، دانشجوی دانشگاه هاروارد است.

او دستی در سرمایه گذاری در بخش املاک نیز دارد. پس از ترک کاخ سفید، او عمارتی مجلل به مساحت ۲۵۰۰ متر مربع را به قیمت ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار در حومه واشنگتن دی سی خریداری کرد. در همان زمان، دومین عمارت گرانقیمت همین منطقه را در همسایگی جف بیزوس، ثروتمندترین فرد کره خاکی خرید. او همچنان عمارت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری خود که در سال ۲۰۰۵ در هاید پارک شیکاگو خریده بود، در اختیار دارد.

باراک اوباما پس از ترک کاخ سفید، به زندگی تجملاتی روی آورده است. او همواره تعطیلات خود را در سواحل جزایر اختصاصی و با میلیونرهای آمریکایی و انجام تفریحات لوکس سپری می کند. یادآور می شود، سرویس خدمات عمومی آمریکا، وظیفه تامین بخشی از هزینه های سفر روسای جمهور پیشین آمریکا و خانواده هایشان را برعهده دارد.

http://akharinkhabar.com/Pages/News.aspx?id=4493330

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *