۴ وزیر پیشنهادی روحانی را بیشتر بشناسید

رئیس جمهور با ارسال نامه‌ای به هیات رییسه مجلس وزرای پیشنهادی کار، اقتصاد، راه و صنعت را به مجلس معرفی کرد که بر این اساس، محمد شریعتمداری برای وزارت کار، فرهاد دژپسند برای وزارت اقتصاد، رضا رحمانی برای وزارت صنعت و محمد اسلامی برای وزارت راه معرفی شدند.

 

سوابق کاری و تحصیلی وزرای پیشنهادی به شرح زیر است:

محمد اسلامی؛ گزینه دولت برای وزارت راه

بعد از استعفای عباس آخوندی از وزارت راه و شهرسازی، رئیس‌جمهور امروز، محمد اسلامی را به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی‌گری در این وزارتخانه به مجلس معرفی کرد.

در این گزارش سوابق محمد اسلامی را می‌خوانید:

محمد اسلامی ‌‌فرزند رجب متولد، اول مهرماه ۱۳۳۵ از اصفهان است‌.

وی دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت، میشیگان آمریکا در سال ۱۳۵۸ در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تولیدو، اوهایو آمریکا در سال ۱۳۶۰ و MBA مدیریت جهانی، هوانوردی مشترک دانشگاه رویال رودز کانادا و دانشگاه شریف در سال ۱۳۸۳ است.

سوابق:

معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ۱۳۷۴ ـ ۱۳۶۶

مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران۱۳۸۲ ـ ۱۳۷۴

قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا ۱۳۸۴ ـ ۱۳۸۳

رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ۱۳۸۶ ـ ۱۳۸۳

معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع ۱۳۹۶ ـ ۱۳۸۶

معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و همزمان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران ۱۳۹۳ تاکنون

عضو شورای برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان به مدت ۳ سال

عضو ستاد مرزهای کشور ـ وزارت کشور به مدت ۴ سال

عضو ستاد بحران کشور و کمیته دائمی سازمان پدافند غیرعامل از سال ۹۳ تاکنون

عضو شورای عالی هواپیمایی کشور از سال ۸۸ تاکنون

عضو شورای عالی معماری و شهرسازی ایران از سال ۹۳ تاکنون

عضو کمیته ملی مقابله با ریزگردها از سال ۹۳ تاکنون

عضو هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۱۳۸۵ ـ ۱۳۸۲

عضو گروه‌های مطالعاتی پژوهش‌محور دوره‌های دکتری به‌عنوان استاد راهنما در دانشگاه عالی دفاع ملی از سال ۹۳ تاکنون

مدرس دانشگاه صنعتی مالک‌اشتر از سال ۹۵ تاکنون

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مسضعفان از سال ۱۳۹۰ ـ ۱۳۹۱

رئیس هیئت مدیره شرکت عمران و مسکن ایران ۱۳۹۵ ـ ۱۳۹۱

عضو انجمن هوافضا ایران

عضو نظام مهندسی ساختمان

استاندار مازندران از آبان ماه ۱۳۹۶ تاکنون

فرهاد دژپسند؛ گزینه دولت برای وزارت اقتصاد

پس از اینکه مسعود کرباسیان، وزیر سابق اقتصاد، چهارم شهریورماه در مجلس استیضاح و با عدم رای اعتماد نمایندگان ملت از وزارت اقتصاد برکنار شد، سیدرحمت الله اکرمی، توسط رئیس‌جمهور به سرپرستی این وزارتخانه منصوب شد.رئیس‌جمهور امروز پس از گذشت ۵۶ روز، فرهاد دژپسند را برای تصدی‌گری وزارت اقتصاد به مجلس معرفی کرد.

در این گزارش سوابق فرهاد دژپسند را می‌خوانید:

فرهاد دژپسند، متولد ۱۳۴۱ در بهشهر و دارای مدرک دکترای اقتصاد و هم‌اکنون دانشیار دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی است.

از مدارج علمی او می‌توان به دکترای اقتصاد دوره عالی تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی،کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی سیستم‌‌های اقتصادی از دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی، کارشناسی اقتصاد نظری از دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی و رساله دکتری عوامل موثر رشد اقتصادی ایران با تاکید بر نقش شاخص‌های توسعه انسانی، اشاره کرد.

دژپسند همچنین ۲۳ مقاله علمی – پژوهشی با موضوعات اقتصادی و کتاب‌های مبانی توسعه پایدار در ایران، مقدمه‌ای بر مبانی تجارت الکترونیکی «به انضمام قوانین و مقررات مربوط»، پژوهش وضع موجود طراحی وضع مطلوب و اقتصاد سیاسی جهانی را به رشته تحریر درآورده است.

او در حال حاضر رئیس مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان برنامه و بودجه است.

معاون امور اقتصادی و بودجه سازمان برنامه و و بودجه در دولت یازدهم، دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، دبیر ستاد تدوین برنامه ششم توسعه، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت بازرگانی، مدیر کل دفتر اقتصاد کلان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، اجرای طرح تجارت الکترونیک، عضویت در شوراهای عالی بانک‌ها ،بیمه، انفورماتیک، آمار، عضویت در کمیسیون‌های مختلف از جمله عضو کمیسیون ستاد اقتصادی دولت، عضو و رئیس کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد و عضویت در کمیته اصلاح نظام بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوابق اجرایی فرهاد دژپسند است.

محمد شریعتمداری؛ گزینه دولت برای وزارت کار

۱۷ مرداد امسال بود که علی ربیعی، استیضاح شد و از مجلس رای اعتماد نگرفت و از وزارت کار رفت. پیش از این نیز ربیعی ۲۲ اسفند ۹۶ استیضاح شده بود ولی با رای اعتماد نمایندگان مردم، به وزارت‌ کار برگشت. با توجه به اینکه طبق قانون، دولت سه ماه فرصت دارد بعد از استیضاحِ وزیر، وزیر جدید را معرفی کند، ۷۳ روز (یعنی حدود دو ماه‌ و نیم) از برکناری وزیرکار گذشته و تا عصر روز گذشته این وزارتخانه با سرپرستی انوشیروان محسنی بندپی که سه روز بعد از برکناری ربیعی، توسط رئیس‌جمهور منصوب شد اداره می‌شد. صبح امروز رئیس‌جمهور، محمد شریعتمداری را برای این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

در این گزارش با سوابق گزینه تصدی وزارت کار محمد شریعتمداری آشنا می‌شوید:

محمد شریعتمداری، متولد سال۱۳۳۹، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است.

تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت از مرداد ۱۳۹۶ تاکنون، سرپرستی وزارت ورزش و جوانان از ۶ تا ۲۶ آبان ۱۳۹۲ به‌مدت ۲۰ روز، معاونت اجرایی رئیس‌جمهور در دولت یازدهم، تصدی وزارت بازرگانی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴، ریاست هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴، ریاست شورای عالی نظارت بر اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن ایران از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴، ریاست ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۶، عضو هیئت امنای دانشگاه‌های مازندران و علامه طباطبائی تهران از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴، قائم مقام وزیر بازرگانی، معاون بازرگانی داخلی، معاون هماهنگی وزارت بازرگانی و ریاست کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ از مسئولیت‌ها و سوابق کاری شریعتمداری است.

رضا رحمانی؛ گزینه دولت برای وزارت صنعت

بعد از پذیرفتن استعفای محمد شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی رئیس‌جمهور، رضا رحمانی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی در وزارت صنعت، معدن و تجارت، به مجلس معرفی شد.

در این گزارش با سوابق گزینه تصدی وزارت صنعت، رضا رحمانی آشنا می‌شوید:

رضا رحمانی، متولد سال ۱۳۴۵ در تبریز است.

وی دارای مدرک کارشناسی حقوق، کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی و دکترای رشته مدیریت استراتژیک است.

رحمانی نماینده سه دوره مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی بوده است. در دوره نهم نیز ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت. وی قبل از نمایندگی در مجلس، مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی، مدیرکل بازرسی و مدیرکل اداری مالی استانداری آذربایجان شرقی را عهده‌دار بوده است. قائم مقامی وزارت صمت نیز در کارنامه رحمانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *