از سعید عابد تا محمدعلی نجفی!

میگن وقتی به آخرالزمان نزدیک میشی پرده ها کنار میره و ذات ها نمایان میشه!
این چند وقت خدا دوتا پرده کنار زد و از دوتا جناح لیبرال و انقلابی دوتا ذات و رو کرد!
یکی محمد علی نجفی مدیر کل و وزیر و شهردار و مشاور رئیس جمهور و و و…..
اون یکی یه بسیجی گمنام و بی ریا به اسم #سعید_عابد!
این یکی فارغ التحصیل از دانشگاه MIT آمریکا!
اون یکی راننده#اسنپ!
این یکی زن دوم خودشو تو وان حموم به گلوله بست
اون یکی به یه دختر غریبه تذکر داد حجاب تو رعایت کن که در آینده به مشکل برنخوری!

این یکی تمام ظرفیت رسانه ای دولت و برخی نماینده های مجلس و صدها سایت و پیج و کانال و #سلبریتی اومدن پای کارش که تبرئه اش کنن!
اون یکی تو یه تاکسی با یه تذکر لسانی !
عجب چیزی شد
🔸حکایت داستان علی نجفی و سعید عابدها، داستان خیر و شر چهل ساله انقلاب ماست
چهل ساله که مسئولین پیر لیبرال، فارغ التحصیلان دانشگاه های غرب، که بالاترین مناصب حکومتی رو داشتن ،میخوان نظام رو ساقط کنن
امثال سعید عابدها راننده تاکسی نمیزارن!

آخه به کجاش بخندیم ما
الله وکیلی معجزه نیست؟
نجفی اعتراف کرد مهر زنم ۱۳۶۲ تا سکه بود ،گفت با یه لکسوز میدم طلاق بگیریم
کرایه اسنپ از اینور شهر تا اونور شهر ۱۷هزار تومنه!

🔸سعید عابد نمونه بارز آدم های تربیت شده انقلاب اسلامیه که موقع سیل وسط تعطیلات عید نوروز، با توجه به این که وظیفه امثال نجفی و عباس آخوندی مدیر و وزیر هست که خدمت کنند،اما به ندای رهبرش لبیک میگه میره تو گِل،اینجا خدا میبرتش بالا!
چه کردی سعید عابد!
آخر اخلاص بودی و اینور داستان آخر اختلاس!
یکی شد عزیز مومنین و اون یکی مهره سوخته ….. میگه خدا دوجا به بنده هاش میخنده!
یکی اینکه کل عالم بخوان یکیو و ذلیل کنند،اما خدا بخواد عزیزش کنه!
و دیگری اینکه کل عالم بخوان یکیو و عزیز کنن، خدا بخواد ذلیلش کنه.

*********

«سعید عابد» راننده ۵۴ ساله اسنپ که بازنشسته است و این روزها برای کسب درآمد بیشتر در اسنپ مشغول است درباره این اتفاق گفت: «روز ۱۶ خرداد برای من تقاضایی از سمت این خانم در شهرک قائم تهران آمد که من آن را پذیرفتم. وقتی رسیدم، این خانم همان ابتدا در خیابان بدون روسری بود و من به خودم گفتم طبق روال گذشته وقتی سوار ماشین شد از ایشان تقاضا می‌کنم که به خاطر جریمه نقدی که برای ماشین‌هایی که چنین تخلفی دارند انجام می‌شود، روسری‌اش را سر کند. هنوز ۱۵۰ متر از محل سوار شدن خانم فاصله نگرفته بودیم که من از ایشان تقاضا کردم که روسری خود را سر کنند. اما ایشان با لحن تندی گفتند که شما بهتر است در کار دیگران دخالت نکنید و رانندگی‌تان را بکنید. بعد از شنیدن این جمله من نگه داشتم و گفتم که با این حساب من نمی‌توانم شما را برسانم و دقیقاً همان بلوار قائم و در حالی که تنها ۱۵۰ متر از مبدا فاصله گرفته بودیم، نگه داشتم که خود خانم از ماشین پیاده شدند و من از ایشان نخواستم از ماشین پیاده شوند. حتی گفتم که می‌توانم ایشان را به مبدا برگردانم.»

آقای عابد درباره ادامه برخورد این خانم درباره تقاضای سرکردن روسری اضافه کرد: «بعد از پیاده شدن این خانم به من گفت که من با اسنپ تماس می‌گیرم و شکایت می‌کنم. من هم گفتم که حتماً این کار را بکنید و من هم این کار را انجام می‌دهم. اما بعد از آن با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و به پلیس گفت که یک نفر در بلوار قائم با این شماره پلاک مزاحم من شده است. من هم همان موقع به پلیس زنگ زدم و ماجرا را شرح دادم که پلیس گفت همانجا بمانید تا مامور بیاید. اما خانم بعد از این تماس سوار یکی از ماشین‌های عبوری شد و رفت. من هم نیم‌ساعت منتظر ماندم و وقتی دیدم پلیس نمی‌آید به ناچار رفتم. همان لحظه با پشیبانی اسنپ تماس گرفتم و اپراتور پشتیبانی به من گفت شما کار درستی انجام دادید و طبق قوانین رفتار کردید»

این راننده اسنپ درباره منتشر شدن اسم و مشخصاتش ادامه داد: «تا پیش از انتشار این توییت توسط رفتار این خانم به جز خانواده، هیچ‌کس از اقوام و آشنایان نمی‌دانست که من در اسنپ هستم و الان همه از این موضوع با خبر شدند و تماس‌های متعددی در این باره میان دوست و آشنا داشتم. من در طول این مدت که در اسنپ مشغول بودم حتی درخواست افرادی که در نزدیکی محل سکونت اقوام و دوستانم زندگی می‌کردند را قبول نمی‌کردم اما حالا این خانم با این کار همه را با خبر کرد. البته من شرمنده نیستم. من بازنشسته هستم و مثل خیلی‌های دیگر که در این شرایط اقتصادی نیازمند درآمد بیشتر هستند، در اسنپ مشغول شدم.»

آقای عابد درباره ادعای خانم مسافر مبنی بر معذرت‌خواهی اسنپ نیز پاسخ داد: «من دقیقاً قانون کشورم و حتی قانون اسنپ را به ایشان تذکر دادم اما این خانم حریم شخصی مرا فاش کرده است. اگر این خانم برای تمام شدن ماجرا این حرف را زده که هیچ، اما اگر واقعاً اسنپ از ایشان عذرخواهی کرده باشد که نمی‌دانم باید چه بگویم. اتفاقاً اسنپ باید از حقوق راننده‌اش دفاع کند که یک مسافر حقوق راننده را نقض کرده است.»

اخیرا یک دختر درخواست خودروی اسنپ داد و راننده اسنپ نیز وقتی با این دختر روبرو شد از او خواست تا حجابش را رعایت کند زیرا که پلیس جریمه اش می کند اما این دختر جوان با لحن بدی صحبت کرد و راننده اسنپ نیز او را پیاده کرد و اسنپ نیز بعد از این ماجرا از این دختر جوان عذرخواهی کرد که واکنش های زیادی در فضای مجازی منتشر شد اخیرا تصاویری از راننده اسنپ منتشر شده است که نشان می دهد در فروردین ۹۸ به مناطق سیل زده رفته است در ادامه تصاویری از سعید عابد راننده اسنپ خبرساز در حال امدادرسانی در مناطق سیل‌ زده را در نیک صالحی مشاهده کنید.

سعید عابد راننده اسنپ

تصویری متفاوت از سعید عابد راننده تاکسی اینترنتی اسنپی که این روزها اقدام آتش به اختیار او در امر به معروف یک مسافر برای رعایت حجاب خبرساز شده، در فضای مجازی منتشر شده است. این تصویر که مربوط به فروردین ۹۸ است، نشان می‌دهد این راننده پیش‌تر در جهاد کمک به سیل‌زده‌ها در پلدختر پیش قدم بود و با رخت جهاد و چکمه پلاستیکی و دستکش در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان است.

توییت جنجالی مسافر بد حجاب

 

 

این موضوع سبب واکنش‌های تندی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی شد. چراکه بسیاری از کاربران بر این باورند که راننده اقدام اشتباهی را مرتکب نشده و صرفاً قانون اسنپ را متذکر شده است. انتشار عکس و مشخصات این راننده و نقص حریم خصوصی راننده توسط این مسافر انتقادات زیادی به همراه داشت و سبب شد کاربران در دفاع از حقوق این راننده واکنش نشان دهند. یکی از کاربران در این خصوص نوشته است:

 

واکنش کاربران به توییت مسافر بد حجاب

هیچ‌کس نمی‌دانست که من در اسنپ هستم؛ اما حالا …

 

سعید عابد راننده اسنپ نیز در گفتگویی که با رسانه‌ها انجام داد، درباره انتشار اسم و مشخصاتش توسط این فرد می‌گوید:

 

«تا پیش از انتشار این توییت توسط رفتار این خانم به‌جز خانواده، هیچ‌کس از اقوام و آشنایان نمی‌دانست که من در اسنپ هستم و الان همه از این موضوع باخبر شدند و تماس‌های متعددی دراین‌باره میان دوست و آشنا داشتم. من در این مدت که در اسنپ مشغول بودم حتی درخواست افرادی که در نزدیکی محل سکونت اقوام و دوستانم زندگی می‌کردند را قبول نمی‌کردم، اما حالا این خانم با این کار همه را باخبر کرد. البته من شرمنده نیستم. من بازنشسته هستم و مثل خیلی‌های دیگر که در این شرایط اقتصادی نیازمند درآمد بیشتر هستند، در اسنپ مشغول شدم.»

 

اسنپ را تحریم کنید!

 

واکنش‌ها به این ماجرا به‌اندازه‌ای زیاد بود که حالا با همکاری کاربران فضای مجازی پروژه تحریم اسنپ کلید خورده و خیلی‌ها هم در حمایت از آن برنامه را از گوشی تلفن همراه خود پاک‌کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند تا حمایت رسمی اسنپ از این راننده قانون‌مدار دیگر از این اپلیکیشن استفاده نخواهند کرد.

 

هشتگ تحریم اسنپ

 

هشتگ تحریم اسنپ به خاطر سعید عابد

 

شرکت اسنپ نیز در توییتر خود جوابیه‌ای دراین‌ارتباط منتشر کرده و گفته که نقش میانجی‌گری را ایفا کرده است. در جوابیه اسنپ آمده:

 

جوابیه اسنپ به جنجال توییت دختر بدحجابجوابیه اسنپ به جنجال توییت دختر بدحجاب

 

 

این جوابیه اسنپ البته خیلی‌ها راضی نکرد و کار را به‌جایی رساند که در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱۰ هزار توییت با هشتگ #تحریم_اسنپ منتشر شد. کاربران بسیاری اعلام کردند که اپلیکیشن این تاکسی اینترنتی را حذف کرده‌اند. موج تحریم اسنپ از امروز صبح نیز وارد اینستاگرام شده و تاکنون بیش از ۳۵۰۰ پست با این هشتگ منتشرشده است.

 

 

معترضان از شرکت اسنپ خواسته‌اند به‌طور رسمی از سعید عابد راننده قانون‌مداری که اسم و عکسش در فضای مجازی منتشرشده، دلجویی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *