چند معمای سخت با جواب کامل

از به چالش کشیدن هوش خود و دوستان خود لذت می برید؟ اگر پاسختان مثبت است آماده باشید، چون در ادامه این مقاله با چند معمای سخت روبه رو خواهید شد. این معما ها هوش شما را به چالش می کشند و اگر به آن ها جواب دهید، باید به خودتان افتخار کنید، اما اگر نتوانستید پاسخ درست را حدس بزنید، به جواب آن در ادامه مطلب مراجعه کنید.

۱– در اتاقی قرار دارید که سه کلید برق و یک درب بسته دارد. کلید های روشن و خاموش کردن سه لامپ در طرف دیگر درب قرار دارند، اما اگر درب را باز کنید دیگر هرگز دستتان به کلید ها نمی رسد. چگونه می توانید با اطمینان بفهمید که هر لامپ به کدام کلید متصل است؟

۲- مردی چادر خود را رها می نماید و سه مایل به جنوب، سه مایل به شرق و سپس سه مایل به شمال پیاده روی می نماید تا دوباره به چادرش می رسد. وقتی وارد چادر می شود با یک خرس روبرو می شود که در حال خوردن غذاهایش است. خرس چه رنگی است؟

بقیه معماها و جوایشان در مظلب بخوانید.

۳ – مردی در حال نگاه کردن به عکس یک نفر است. دوستش از او می پرسد که او کیست؟ مرد پاسخ می دهد: من خواهر و برادر ندارم. اما پدر این مرد، پسر پدر من است. آن عکس چه کسی بود؟

۴- مردی در یک سوی رودخانه ایستاده و سگ خود را که در طرف دیگر رودخانه است صدا می زند. سگ بدون آنکه از پل و قایق استفاده کند از رودخانه عبور می نماید، اما خیس نمی شود. چرا؟

۵ – پدر و مادری شش فرزند پسر دارند که هر پسر یک خواهر دارد. این خانواده چند نفری است؟

۶ – مردی هنگام مرگ برای تقسیم ارث به دو پسرش به آن ها می گوید که سوار بر شتر با یکدیگر مسابقه بدهند و کسی که شترش آخر از خط انتها عبور می نماید برنده است و همه اموال به نام او می شود. دو پسر سوار بر شترهای خود روز ها در صحرا پرسه می زنند و هیچکدام نمی خواهند از خط انتها عبور نمایند. در نهایت آن ها ماجرا را برای مردی دانا تعریف می نمایند و بعد از آن به سرعت سوار بر شتر می شوند و به سمت خط انتها می رانند. مرد پیر به آن ها چه گفته بود؟

۷- مردی بدون هیچ چتر یا کلاهی ساعت ها زیر باران راه می رود. در نهایت زمانی که به خانه می رسد سرتاپای او خیس است بجز موهای مرد. چرا؟

۸ – در یک کلاس ۱۴ نفر از دانش آموزان دختر هستند. ۸ نفر از آن ها لباس آبی به تن دارند و ۲ نفر نه دختر هستند و نه لباس آبی به تن دارند. اگر ۵ نفر از کسانی که لباس آبی دارند دختر باشند، چند دانش آموز در این کلاس حضور دارند؟

۹ – کسی که آن را می ساز احتیاجی به آن ندارد. کسی که آن را می خرد از آن استفاده نمی نماید و کسی که از آن استفاده می نماید اصلا نمی داند که در حال استفاده از آن است. آن چیست؟

۱۰- جسد یک خانم در حیاط یک ساختمان چند طبقه پیدا می شود. به نظر می سد که او خودش را از یکی از طبقات به پایین پرت نموده است. زمانی که پلیس از راه می رسد به طبقه اول می رود و در پنجره را باز می نماید و یک سکه به بیرون پرت می نماید. سپس او همین کار را در طبقات دیگر تکرار می نماید و در نهایت نتیجه می گیرد که این خودکشی نبوده بلکه یک قتل اتفاق افتاده است. چرا؟

۱۱ – دختری در مراسم خاکسپاری مادرش عاشق مردی می شود، اما بعد از مراسم هرگز نمی تواند او را پیدا کند یا شماره اش را بیابد. چند روز بعد خواهر آن دختر می میرد و پلیس می گوید که او به قتل رسیده است. چه کسی او را به قتل رسانده؟

۱۲ – من شهر دارم، اما خانه نه. من کوه دارم، اما درخت نه. من آب دارم، اما ماهی نه. من چه هستم؟

۱۳ – شما می دانید که ۲ + ۲ با ۲ × ۲ برابر است. حالا سه عدد پیدا کنید که حاصل جمع آن ها با حاصل ضرب آن ها مساوی باشد.

۱۴ – برادری به برادر کوچکترش می گوید: دو سال پیش، من سه برابر سن برادرم سن داشتم. سه سال بعد من دو برابر برادرم سن خواهم داشت. هرکدام از آن ها چند ساله هستند؟

۱۵ –  اگر من را داشته باشی، می خواهی مرا به اشتراک بگذاری. اما اگر مرا به اشتراک بگذاری دیگر مرا نداری. من چه هستم؟

________________

جواب معماها

 جواب معمای شماره ۱

دو کلید اول را روشن کنید و هر دو را به مدت ۵ دقیقه روشن رها کنید. بعد از ۵ دقیقه کلید دوم را خاموش کنید و به آنطرف درب بروید. لامپ روشن مربوط به کلید اول است، به دو لامپ خاموش دست بزنید، لامپی که حرارت دارد مربوط به کلید دوم و لامپ خاموش و سرد نیز به کلید سوم وصل است.

________________

جواب معمای شماره ۲

سفید. تنها جایی که با سه مایل به جنوب، سه مایل به شرق و سه مایل به شمال رفتن به نقطه اول می رسید قطب شمال است و همه خرس ها در قطب شمال سفید رنگ هستند.

________________

جواب معمای شماره ۳

پسر آن مرد.

________________

جواب معمای شماره ۴

رودخانه یخ زده بوده است.

________________

جواب معمای شماره ۵

نه نفر. پدر و مادر، شش پسر و یک دختر

________________

جواب معمای شماره ۶

قانون مسابقه این بود که صاحب شتری که آخرین نفر از خط انتها عبور کند برنده است. آن ها به گفته مرد دانا شترها را عوض کردند تا جریان مسابقه برعکس شود.

________________

جواب معمای شماره ۷

او کچل بوده است.

________________

جواب معمای شماره ۸

۱۹ نفر

________________

جواب معمای شماره ۹

تابوت

________________

جواب معمای شماره ۱۰

چون در تمام طبقات در پنجره ها بسته بوده است.

________________

جواب معمای شماره ۱۱

آن دختر. او فکر نموده که اگر کس دیگری از خانواده اش بمیرد آن مرد دو مرتبه به مراسم خاکسپاری خواهد آمد و آن ها یکدیگر را ملاقات می نمایند.

________________

جواب معمای شماره ۱۲

نقشه

________________

جواب معمای شماره ۱۳

عدد ۱، ۲ و ۳

______________

جواب معمای شماره ۱۴

برادر بزرگتر ۱۷ و کوچکتر ۷ سال دارد. دو سال پیش آن ها ۱۵ و ۵ ساله بودند و سه سال بعد آن ها ۲۰ و ۱۰ ساله خواهند بود.

________________

جواب معمای شماره ۱۵

راز

________________

سخن انتهای

به چند مورد از این معماها پاسخ دادید؟ همانطور که می بینید پاسخ دادن به معماهای سخت احتیاج به دقت زیادی دارد. گاهی اصلا احتیاجی نیست حساب و کتاب کنید و تنها کافی است با توجه به معما، نکات انحرافی را پیدا کنید. نظر شما چیست؟ ایا معماهای سخت تری هم سراغ دارید؟ آنها را با ما و سایر مخاطبان خبرنگاران به در بخش ارسال نظر اشتراک بگذارید.

منبع : https://maeva.ir/post/15%D8%A8-6925

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *