آخرین آمار جهانی مبتلایان و بهبودیافتگان ویروس کرونا +جدول

طبق آخرین آمار تاکنون (۲۴ دی ۹۸) تعداد ۱۴۵ هزار و ۸۵۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید – ۱۹) مبتلا شده اند که از این میان ۷۲ هزار و ۵۳۲ نفر بهبود یافته اند.

آخرین آمار جهانی مبتلایان و بهبودیافتگان ویروس کرونا +جدول

 

به گزارش مشرق، بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی “worldometers”، تاکنون تعداد ۱۴۵ هزار و ۸۵۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید – ۱۹) مبتلا شده اند.

از میان تعداد مبتلایان تا این لحظه، ۷۲ هزار و ۵۳۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این ویروس را شکست بدهند؛ همچنین ۵ هزار و ۴۳۶ نفر در جهان جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.مبتلا شد.

کشور چین با ۸۰ هزار و ۸۲۴ مبتلا، در رده اول کشورهای درگیر با این ویروس است؛ بعد از آن کشورهای ایتالیا، ابران، کره جنوبی و اسپانیا در رده‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

در این میان نکته قابل توجه، شیوع گسترده این بیماری در قاره اروپا است که روزبه‌روز به تعداد مبتلایان در این قاره و کشورهای آن اضافه می‌شود.

دو کشور ایتالیا و اسپانیا نسبت به روز گذشته با افزایش تعداد بیش از ۲۰۰۰ هزار مبتلا مواجه شدند؛ ایتالیا با افزایش ۲ هزار و ۵۴۷ نفر به مجموع ۱۷ هزار و ۶۶۰ مبتلا رسیده است. 

کشور اسپانیا نیز با افزایش ۲ هزار و ۸۶ نفر به مجموع ۵ هزار و ۲۳۲ مبتلا رسیده است که این آمار تنها در سه روز به این شدت افزایش داشته است.

در کشورهای دیگر اروپایی نیز مانند آلمان، فرانسه، سوئیس، نروژ، سوئد، دانمارک و انگلیس روزانه بر تعداد مبتلایان و کشته شدگان این ویروس اضافه می‌شود.

کشور آمریکا نیز با  ۲ هزار و ۵۱۳ مبتلا در رده هشتم کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار دارد؛ از این تعداد ۵۰ نفر در آمریکا جان خود را از دست داده اند.

تا این لحظه ۱۴۵ کشور و یک کشتی تفریحی (پرینسس) آلوده به ویروس کرونا شده اند.

ویروس کرونا , کشور کره جنوبی , کشور چین ,

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *