حمله دولت با شیوه‌ای جدید به ولایت فقیه

حسن فریدون (روحانی) در آستانه ۸ سال ناکارآمدی دولت فراکسیون_امید قصد دارد با شیوه جدیدی برای تخریب مقام معظمرهبری ، گشایش اقتصادی کشور را به موافقت ایشان منوط کند تا ابتدا مانند ۸ سال گذشته نواقص خود را گردن کس دیگری بیاندازد و باتوجه به اینکه احتمال موافقت کردن حضرت آقا بسیار کم است ، بنابراین راه جریان اصلاحات برای حمله به جایگاه ولایت فقیه هموار خواهد شد.

رئیس جمهور که در جلسه هیات دولت (شنبه ۱۸ مرداد) گفت: در جلسه سران سه قوا ، طرحی مطرح و درباره آن بحث و تبادل نظر شد و نظرات بسیار به هم نزدیک بود. ان‌شاءالله دوشنبه هفته آینده این جلسه ادامه پیدا می‌کند تا درصورت به نتیجه رسیدن طرح و موافقت رهبری معظم ، ما آن را اعلام خواهیم کرد و گشایشی از لحاظ اقتصادی در کشور به وجود می‌آید و دست دولت مقداری باز خواهد شد.

این گونه سخن گفتن رئیس جمهور یعنی دست درازی دوباره به صندوق ذخیره ارزی ، و حیف و میل کردن میلیاردها تومان پول کشور ، ضمن اینکه مگر وظیفه دولت تلاش برای ایجاد گشایش اقتصادی در چارچوب قوانین نظام نیست که دنبال گروکشی معیشت مردم به بهانه اجازه گرفتن از رهبر معظم انقلاب است؟!!

با سخنان حسن فریدون (روحانی) برای اجازه از حضرت آقا یاد قصه ای افتادم که سکه های طلای پینوکیو را گرفتند تا بکارند و درخت سکه در بیاید و او را پولدار کنند. حال روباه مکار و گربه نره‌های فراکسیون امید قصد دارند پول ذخیره ارزی کشورمان را از خزانه خارج کنند تا برایمان بکارند اما فراموش کرده‌اند که ما پینوکیو نیستیم و اصلا علاقه‌ای به کاشت پول‌های بیت‌المال نداریم.

دراین اوضاع و احوال معلوم نیست آقایان چه خوابی برای ملت دیده اند که به خاطر تعبیرش ، از یک سو نیازمند فشار غیرمعقول ، غیرمعمول و مضاعف بر حضرت آقا هستند تا با گروگان گرفتن معیشت مردم ، ایشان را مجبور به قبول بعضی مسائل کنند و از سوی دیگر نیز کارهایی که مربوط به دولت است را سخت و غیرممکن جلوه ‌دهند تا روی اعصاب مردم راه بروند. در همین راستا اسحاق جهانگیری معاون اول دولت فراکسیون تبخیر امید و متخصص وعده‌های توخالی ، با جمله مشهور “چنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنیم که…” ؛ گفت: دولت طرح نظارت بر قیمت ها و پیشنهاد نمایندگان مجلس یازدهم را برای ارائه کالابرگ یا همان کوپن ، به هیچ وجه قبول نمی‌کند چون به دولت فشار مضاعفی می‌آورد!!.

این اظهارات نه تنها گوشه‌ای از پازل بازی را ناخواسته لو می‌دهد ، بلکه نشانگر آن است که اصلاح طلبان حاضر در دولت می‌کوشند شرایط را برای فتنه‌ای جدید پیش از انتخابات_ریاستجمهوری۱۴۰۰ مهیا کنند.

معاون اول دولت گرانی که از نظریه پردازان جریان اصلاح ‌طلب دولت است به بهانه اینکه نظارت بر قیمت‌ها و تامین و توزیع کالای موردنیاز مردم به منظور پشتیبانی از کالابرگ در کل کشور کار دولت را دو چندان می‌کند افزود: در دوران جنگ تحمیلی نیز ستاد بسیج اقتصادی کشور ، کارگروه‌ها و مراکز تهیه و توزیع و تشکیلات وسیعی داشت که کالا را از هر جایی تامین می‌کرد ، به سیستم توزیع می‌رساند و سپس با کالابرگ آن را تسویه می‌کرد که در این سال‌ها این سیستم کاملا به هم خورده و ‌نظام تقریبا آزادی از نظر کالا در کشور شکل گرفته است ، بنابراین کسی که می‌خواهد موضوع کالابرگ را مطرح کند ، باید ساز و کار دولتی آن را هم به وجود آورد زیرا این کار هزینه سنگین ، نیروی انسانی بسیار زیاد و شبکه توزیع مناسبی را می‌طلبد.

این ادعاهای جهانگیری مرا یاد سخنان چند وقت پیش غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده ردصلاحیت شده فراکسیون امید انداخت که در قالب باج دهی دولت به جریان اصلاحات اخیراً به عنوان رئیس سازمان نقشه برداری منصوب شد. وی در مصاحبه با یک روزنامه چپ دوم خردادی گفته بود: دوران نمایندگی در مجلس برایم خیلی خوب بود زیرا در خانه راحت میخوابیدیم و ماهی ۸ میلیون دریافت می‌کردیم!!

اظهارات اخیر معاون اول دولت پیرمردهای تنبل نیز دقیقا به همین معناست ؛ وقتی که می‌گوید کار دولت برای نظارت و توزیع (درست) زیاد می‌شود؟!! گویا وظیفه دولتمردان ، چیزی جز نظارت و هدایت منابع به سوی نظم و ایجاد ثبات و #عدالت در جامعه است؟!!

معاون اول رئیس جمهور که هنوز نمی‌داند کالابرگ برای حمایت از خرید ، تهیه و توزیع کالا با قیمت ارزان‌تر و کیفیت مساوی برای همه اقشار جامعه است ، با ژستی عوام فریبانه در ادامه اظهارات فضایی خود گفت: در شرایط کنونی که می‌توان کالاهای مورد نیاز مردم را به وفور تامین کرد نباید آنها را برای دستیابی به مایحتاج خود به سختی انداخت زیرا هنوز اینقدر با محدودیت کالا روبرو نشده‌ایم که بخواهیم به سمت کالابرگ برویم.

البته محمدباقر قالیباف رئیس مجلس یازدهم ، پیش از این در جواب جهانگیری و درباره طرح مجلس برای تخصیص کالابرگ و تأمین مایحتاج اساسی مردم گفته بود: معنای این طرح کمبود کالا در جامعه نیست بلکه مشکل بی‌عدالت در توزیع و عدم دسترسی اقشارآسیب پذیر و کم برخوردار جامعه از کالاهای اساسی است.

اظهارات اخیر جهانگیری (کسی که می‌خواهد موضوع کالابرگ را مطرح کند ، باید ساز و کار دولتی آن را هم به وجود آورد!) با توجه به حقوق نجومی وی و اختلاس چند صد میلیاردی برادر وی علاوه بر اینکه باعث می‌شود مردم و مخاطبان درباره آن قضاوت کنند بلکه ثابت می‌کند آقایان اصلا به فکر رفع مشکلات معیشتی مردم نیستند زیرا عامل اصلی تمام مشکلات اقتصادی اخیر راهکارها و نگرش غلط دولت به اصطلاح تدبیر و امید درمورد مقوله اقتصاد است که موج گرانی‌های گسترده و مشکلات مالی و اقتصادی بسیار را برای مردم ایجاد کرده است.

از آنجایی که در میان هیات وزیران دولت به اصطلاح اعتدال حسن فریدون (روحانی) حتی یک نفر هم نیست که حقوق نجومی نگرفته باشد بنابراین هرگز نمی‌توانند مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را نیز لمس کنند به همین دلیل است که برای آنها نخوردن گوشت مرغ برنج قابل درک نیست ضمن اینکه آقایان آنقدر از امکانات بیت‌المال سوءاستفاده کرده‌اند که نمی‌دانند صف‌های چند ساعته برای دریافت حداقل‌های یک زندگی ساده یعنی چه و اصلا سر گرسنه زمین گذاشتن یک خانواده چه معنایی دارد و دقیقا به‌ همین علت است که با معقول‌ترین طرح‌های مشکل گشا برای اقشار آسیب پذیر و کم درآمد (نظارت بر قیمت‌ها و کالابرگ) به بهانه ناتوانی دولت مخالفت می‌کنند.

دولتمردانی چون جهانگیری که عموما در قصرهای لوکس چند ده میلیاردی و بالای شهر زندگی می‌کنند هرگز نمی‌توانند بفهمند که یک کارگر با حقوق ماهانه کمتر از ۳ میلیون تومان و کرایه‌ها و گرانی سرسام آور لحظه‌ای دلار ، سکه ، طلا ، مسکن ، اجاره بها و کالاهای اساسی دیگر ، چگونه تلاش می‌کند تا زنده بماند ، چه برسد که زندگی کند. به همین خاطر ۸ سال است پا روی پا می‌اندازند و مقابل طرح‌های پیشنهادی و عقلانی دلسوزان و نیروهای ارزشی مقاومت می‌کنند درحالی که غالب مردم در زیر فشارهای سنگین اقتصادی و کمرشکن چند سال اخیر له شده‌اند.

دراین ۸ سال که وضعیت اقتصادی آن را با دوران ۸ ساله #دفاع_مقدس مقایسه می‌کنند ؛ برخی اقتصاددانان و کارشناسان انقلابی فقط به خاطر مردم پیشنهادات عقلانی و قابل اجرای بسیاری به دولت فراکسیون امید ارائه کرده‌اند اما دولتمردان شکم سیر و نجومی بگیر جریان اصلاحات تنها به دلایل سیاسی و حزبی از قبول آنها خودداری کرده و با بهانه گیری‌های مختلف از اجرایی شدنشان سر باز زده‌اند. درحالی که این کارشناسان اقتصادی ، انقلابی و ولایی ، به‌منظور کاهش تنش‌های اقتصادی و افزایش قدرت خرید کالاهای اساسیِ سبدمعیشتی مردم ، ترمیم و تسریع نظارت زمان‌بر دولت و فروکش کردن آتش دامنگیر بازارِ بدون نظارت کنونی ، در طول صدارت اعتدالیون و حتی قبل از انتخابات مجلس یازدهم بارها تلاش کردند ، راهکارهای علمی و عملی بسیاری به دولت ارائه کنند. اما دولتمردان بی‌انصاف با وجود وظیفه ذاتی خود برای نظارت بر توزیع اجناس اساسی با قیمت‌های عادلانه در بازار و نظارت بر توزیع صحیح و دولتی ، هرگز به صورت منطقی و عقلانی با این طرح‌ها رفتار نکرده‌اند تا حداقل در ظاهر هم که شده کمی از مشکلات معیشتی مردم و قشرهای کم‌درآمدِ آسیب پذیر را مرتفع کنند.

باتوجه به کاستی‌های اقتصادی اخیری که شیوع ویروس کرونا برای کشور ایجاد و بسیاری از افراد را بی‌کار کرده است ، اینگونه رفتارهای مسئولان که بی‌توجهی به مشکلات گسترده جامعه را نشان می‌دهد ، باعث شده تا جامعه از نظر اجتماعی و  امنیتی به وضعیت هشدار و انفجار نزدیک شود تا اصلاح‌طلبان تصور کنند به آرزوی خود نزدیک شده‌اند و راه رسیدن آنها برای اجرای  طرح فروپاشی نظام هموار شده است.

اما نکته دیگری که در طرح  خرابکارانه دولت فراکسیون امید برای دومین دست درازی به ذخیره ارزی پنهان مانده است و باید آن را برای  افکار عمومی آشکار کرد ، نابودسازی سرمایه ملی و رساندن پشتوانه مالی کشور به زیرصفر است تا کار دولت بعدی که مطمئناً از احزاب رقیب حسن فریدون (روحانی) خواهد بود ، با سختی و دشواری همراه شود ؛ ضمن اینکه وضعیت تورم کشور را تا ۲۰۰ برابر افزایش می‌دهد و موج گرانی را غیرقابل کنترل خواهد کرد.

دولت پیر ، تنبل و اصلاح‌طلب فراکسیون امید نخستین بار دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ باموافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی را برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا به بهانه تامین نیازهای ضروری در این عرصه برداشت کرد اما به نداشتن برنامه مدون و صحیح با تبدیل ارز به ریال و تزریق آن به سیستم مالی کشور‌ علاوه بر ایجاد تورم چند برابری قیمت اکثر کالاها و مایحتاج مردم را گاه تا ۴۰۰ برابر افزایش داد. لذا برداشت دوم از ذخیره ارزی نیز باتوجه به ناکارآمدی دولت ، نه تنها تاثیری در نظام اقتصادی کشور نمی‌گذارد بلکه فشار کنونی را بر غالب مردم افزایش خواهد داد.

https://www.cloob.com/profile/main/home/username/fakhredin2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *