دو مورد استفاده ی از شامپو گل ختمی برای تقویت کردن و جلوگیری از ریزش مو

اگر می خواهید مانع ریزش مو های خود شوید، گل ختمی از گیاهانی است که برای این کار استفاده می شود. حتی اگر به دنبال بهترین گیاهی هستید که می توانید با آن کل بدن خود را شست و شو دهید مجددا جواب ما برای شما گل ختمی خواهد بود!

ریزش مو از عمده مشکلات خیلی از افراد می باشد و حتی در شرایطی که ریزش مو شدیدتر باشد در نهایت منجر به کچلی یا همان طاسی سر می شود.

در این گونه موارد افراد برای اینکه مانع ریزش موی خود شوند و ریزش موهای خود را درمان کنند روش و راه های متنوعی را انتخاب می کنند و امتحان می کنند و از داروهای زیادی استفاده می کنند ولی ما در این مطلب هدفمان این است که شما را با گیاهی آشنا نماییم که یک گیاه طبیعی است و مانع ریزش مو های شما می شود. بله درست حدس زدید این گیاه  چیزی نیست جز گل ختمی!

 

جلوگیری از ریزش مو با گل ختمی :

این گیاه در راستای جلوگیری از ریزش مو و تحکیم ریشه و ساقه ی مو مفید می باشد و عالی ترین گزینه برای شستشوی کل بدن همین گیاه هست و انسان می تواند از این گل استفاده کند و از فایده های استفاده ی آن بهره ببرد.

 

دو مورد نحوه ی استفاده ی از گل ختمی برای تقویت کردن و جلوگیری از ریزش مو :

  • در روش اول : مناسب اشخاصی است که موی بلند ندارند و موهای آن ها کوتاه است. می توانید گل ختمی را خشک کرده و سپس آن را به صورت پوره در آورید اکنون آسیاب شده ی این گل را به همان شکلی که هست به صورت خشک استفاده کرده و موهای خود را بشوئید.
  • روش دوم  : نحوه ی عملکرد بدین صورت است که مجددا بایستی خشک شده ی این گل را تهیه کنید و آن را آسیاب کنید تا به صورت پوره درآید و نرم تر و ریز تر شود از قبل مقداری آب ولرم تهیه کنید اکنون پوره ی خود را به آن اضافه کنید و در آن مخلوط کنید و بگذارید به مدت نیم ساعت الی یک ساعت همانطور بماند و آب به طور کامل به پوره نفوذ کند و حالت اندکی خمیری داشته باشد و لعاب مانند باشد و در آخر آن را از یک تور با سوراخ های خیلی ریز و یا یک پارچه خیلی نازک و صاف آن را عبور دهید تا شامپوی این گل را به دست آورید آنچه که حاصل می شودد یک شامپوی طبیعی و خالص برای مصرف شما می باشد.

 

استفاده از ختمی به جای استفاده از شامپوهای صنعتی و شیمیایی :

استفاده از شامپوهای شیمیایی که توسط کارخانجات تهیه می شود و وارد بازار می شود به هیچ وجه توصیه نمی شود چرا که جز ضرر چیزی دیگر ندارند و وقتی که سر با آن ها شسته می شود  درست است که مواد و چربی موهای شما را می شویند ولی مواد شیمیایی خود شامپو و حتی چربی خود شامپو روی پوست سر باقی می ماند و این مواد برای پوست و موی شما ضررهای زیادی دارند.

به علت استفاده از این شامپوهای بازاری که دارای مواد شیمیایی هستند اکثر افراد دچار کم پشتی مو می شوند و حتی برخی دچار موخوره می شوند و موهای آن ها شاخه شاخه می شوند.

در قدیم و قبلتر ها به علت استفاده از شامپو های خالص و طبیعی و گیاهی بود که خانم ها موهای بلند و قوی و محکم و جذابی داشتند. شامپوی گل ختمی هم به خاطر محاسن فراوانی که دارد و هم به خاطر اینکه کف می کند و سوما به خاطر درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات پوست و مو جز بهترین شامپوهای گیاهی و طبیعی است و مصرف آن به عموم توصیه می شود البته در مورد مقدار مصرف آن باید مراقب بود که خیلی مصرف نشود چرا که هیچ میزان مصرفی در پزشکی برای آن تعیین نشده است و به همین علت است که در مورد مقدار مصرف حتما با یک متخصص مشورت کنید.

منبع: https://myracheh.com/alcea-rosea-to-prevent-hair-loss/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *