نخستین سخنرانی بایدن بعد از اعلام پیروزی

فارس/ نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در اولین سخنرانی بعد از اعلام پیروزی، گفت که حائز بیشترین رأی در تاریخ این کشور شده و کار خود را با کنترل همه‌گیری کرونا شروع خواهد کرد.

نخستین سخنرانی بایدن بعد از اعلام پیروزی

«جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بامداد یکشنبه (به وقت تهران) ساعاتی بعد از اعلام پیروزی در انتخابات، به همراه «کاملا هریس» معاون خود در جمع هوادارانشان در شهر «ولمینگتون» واقع در ایالت «دِلاوِر» حاضر شد و به سخنرانی پرداخت.

در این مراسم، هریس به عنوان اولین سخنران گفت: «شما پیام شفافی دادید. شما امید، اتحاد، شایستگی و علم و البته حقیقت را انتخاب کردید. شما جو بایدن را به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب کردید».

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها روز جدیدی را در این کشور آغاز کرده‌اند، توضیح داد: « از شما بخاطر میزان مشارکت بی‌سابقه خود برای شنیده شدن صدایتان تشکر می‌کنم… شاید من اولین معاون زن باشم، اما آخرین آن نخواهم بود».

بایدن به عنوان سخنران بعدی، در حالی که به آهستگی می‌دوید تا آمادگی جسمانی خود را نشان داده و به پشت تریبون برسد، گفت: «مردم این کشور حرف خود را زدند. آنها به ما پیروزی آشکاری اعطا کردند… من رئیس‌جمهوری خواهم بود که نمی‌خواهد تفرقه بیاندازد،‌بلکه متحد کند… کسی که ایالت‌ها را آبی و قرمز نمی‌بیند، بلکه ایالات متحده آمریکا می‌داند».

وی ضمن اشاره به ۷۴ میلیون رأی مردمی که در انتخابات به دست آورد، ادامه داد: «ما بیشترین میزان رأیی را که برای انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ این کشور داده شده بود را کسب کردیم… برای اینکه پیشرفت کنیم، باید دشمن شمردن رقبای خود را پایان دهیم».

نامزد حزب دموکرات با بیان اینکه زمان احیای آمریکا فرا رسیده، افزود: «به کسانی که به رئیس‌جمهور ترامپ رأی دادند می‌گویم، ناامیدی امشب شما را درک می‌کنم، اما بیاید به یکدیگر شانسی بدهیم».

بایدن سپس به اولویت برنامه کاری خود اشاره کرد: «مردم، کار ما با کنترل کردن کووید۱۹ شروع می‌شود… روز دوشنبه، گروهی از دانشمندان و کارشناسان پیشرو را به عنوان مشاوران انتقالی معرفی می‌کنم».

وی سپس درباره اختلافات داخلی بین آمریکایی‌ها در پی این انتخابات نیز گفت: «بگذارید این دوره اهریمن‌سازی در آمریکا همین الان و همین جا به پایان برسد… دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، مردم آمریکا می‌خواهند که ما به نفع آنها با یکدیگر همکاری کنیم».

شامگاه شنبه بود که رسانه‌های آمریکایی از جمله «سی‌اِن‌اِن»، «فاکس‌نیوز»، «سی‌بی‌اِس‌»، «آسوشیتدپرس» و «نیویورک‌تایمز» با بیان اینکه بایدن توانسته به ۲۹۰ رأی الکترال دست پیدا کند، او را پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده اعلام کردند.

روزنامه «نیویورک‌تایمز» نیز نوشت دستیاران ترامپ گمان نمی‌کنند که او به هیچ نحوی مانع به دست گرفتن قدرت توسط بایدن شود اما فعلا برنامه‌ای هم برای سخنرانی پذیرش شکست ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *